"Patiesa veiksmes mēraukla ir laimīgs, vesels un līdzsvarots bērns, kurš var efektīvi tikt galā ar dzīves izaicinājumiem"

- Šri Šri Ravi Šankars

Bērniem ART Excel

All Round Training in Excellence (angļu val.)

Kurss bērniem vecumā no 8 - 13 gadiem

Šī programma ir kā atbilde visaptverošajām bažām par bērnu pašreizējo attīstību, fizisko un garīgo veselību. Tā ietver elpošanas, meditācijas un jogas elementus, kā arī izpratnes veidošanu par tādām cilvēciskajām vērtībām kā, piemēram, uzticība, cieņa, sadarbība, dalīšanās un līdzjūtība ar dažādu spēļu palīdzību un uzdevumu risināšanas aktivitātēm. Programma ir ļoti praktiska un jautra, ar daudz dinamiskām aktivitātēm un smiekliem! (sīkāka informācija: http://www.artoflivingyouth.org/kidzone.html)

Lielākie ieguvumi: bērniem ir uzlabota koncentrēšanās spēja un možums klasē, atmiņas uzlabošanās, radošo spēju atklāšanās, samazināts stress un dusmas, uzlabots miegs, kā arī uzlabotas attiecības ar draugiem, skolotājiem un vecākiem, utt., utt.:) Vecāki un bērni ir patīkami pārsteigti!


Eseja par jogu
Joga ir, kas tāds, kam raksturojuma nav! Jogā ir asanas, kuras izkustina ķermeni. Asanām katrai ir savs nosaukums, jo katra asana, kaut ko atgādina. Neviens nekad neiemācīsies un neiegaumēs visas asanas, jo tās ir ļoti daudz. Daudziem liekas, ka jogā var meditēt tiklīdz vēlas, bet tā nav. Pirms meditācijas vajag izpildīt bastriku, skandēt mantru aum(oom), kriju un tikai tad sākas meditācija. Meditācija ir stāvoklis, kurā Tu par neko nedomā. Meditējot vajag atslābināties. To var izdarīt ar asanu – koks, kura ļoti labi nomierina prātu tāpat kā bastrika. Bastrika dod daudz enerģijas.
Latvijā ir četri jogas skolotāji – Līga, Jorens, Hanna un Mārtiņš. Priekš, bērniem ir izveidota jogas nometne, kuru vada skolotāja Līga. Tikko beidzās trešā jogas nometne Latvijā. Nometne jau divas reizes notikusi Cieceres ezera atpūtas bāzē „Zvejnieki”. Bērniem katru dienu bija iespēja peldēties. Lai kļūtu par īstām jogām vajag iziet garu kursu. Meditācijas laikā vajag ļauties visām savām emocijām lai tās izplūst, Jūs varat raudāt, smieties, dusmoties u.t.t..
„Art of Living” galvenais skolotājs ir Šri Šri Ravi Šankars (Gurudžy). Jogai nav jākļūst par Jūsu dzīvesveidu, tā var būt tikai atpūta brīvajā laikā. Jogā nekad neko nevajag darīt tā ka tas tevi apgrūtina, jo tev tas ir jādara tik cik tu pats vari nevis pārpūlējot muskuļus. Joga ir labākā atpūta kāda ir iespējama un tu to varēsi izmantot jeb kur. Tev nebūs nepieciešams nekas cits kā vienīgi mīksta virsma. Jogojiet arī jūs un sapratīsiet cik lielas izmaiņas būs jūsu dzīvē!

Niks Derums, 10 gadi.