"Mana vīzija ir pasaule bez vardarbības, noziedzības un stresa."

Dibinātājs

Sri Sri Ravi Shankar

Šri Šri Ravi Šankars ir plaši pazīstams garīgais un humanitārais līderis, kura misija apvienot pasauli kopējā globālā ģimenē, kurā nav vardarbības un stresa, ir iedvesmojusi miljoniem cilvēku. Kā nevardarbības, cilvēcisko vērtību un vispārējas cilvēciskas vienotības aizstāvis Šri Šri Ravi Šankars iestājas par mieru pasaulē, kalpojot un vairojot cilvēciskās vērtības visos sabiedrības slāņos neatkarīgi no tautības, ticības, dzimuma vai ādas krāsas. Viņš ir sevi pierādījis kā nenogurdināms sociāls aktīvists, kura iniciatīvas cita starpā skar konfliktu noregulēšanu, katastrofu un traumu seku novēršanu, sieviešu tiesību veicināšanu, cietumu reformas, bērnu darba izskaušanu un brīvas izglītības nodrošināšanu tiem, kuri to nevar atļauties. Īpaši pasaulē novērtēta viņa spēja savest pretējās puses pie kopīga sarunu galda un panākt risinājumus tādos reģionos kā Šrilanka, Irāka, Kamerūna, Kašmira, Pakistāna, Izraēla, Kosova u.c.

Dzimis 1956. gada 13. maijā Indijas dienvidos. Vēl agrā bērnībā viņš bieži bija atrodams, esot dziļā meditācijā, bet četru gadu vecumā pārsteidza savus vecākus, citējot senos rakstus. Jau 17 gadu vecumā viņš ieguva zinātnisko grādu modernajās zinātnēs (fizika, ķīmija, matemātika) un vēdās, bet vēlāk arī goda doktora titulu Kuvempu Universitātē, Indijā. Paralēli arī pabeidza studijas vēdās.

1981. gadā viņš nodibināja Art of Living fondu (AOL) (šobrīd viena no lielākajām pasaulē izglītojošām un nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas uz brīvprātības pamatiem), kas pārstāvēts vairāk kā 145 valstīs visā pasaulē. 1997. gadā viņš izveidoja Starptautisko Asociāciju cilvēciskām vērtībām (IAHV).

Ar AOL un IAHV brīvprātīgo tīkla starpniecību nozīmīgs katastrofu un traumu likvidēšanas darbs ir veikts tādās vietās kā Afganistāna, Bosnija, Indija (pēc zemestrīces), Ņujorka pēc 2001. gada 11. septembra notikumiem, Āzijā pēc cunami, Ņūorleānā (ASV) pēc plūdiem, Irākā ...

Šri Šri Ravi Šankars plašākai sabiedrībai piedāvā senas tehnikas, kuras tradicionāli bija pieejamas tikai šauram cilvēku lokam, kā arī izstrādājis virkni pasākumu personības dabiskai izaugsmei. Šīs praktiskās zināšanas ikviens var izmantot ikdienā, lai nomierinātu prātu, atbrīvotos no negatīvām emocijām un iemantotu pārliecību un entuziasmu. Šīs tehnikas ir palīdzējušas tūkstošiem cilvēku atbrīvoties no depresijas, kā arī vardarbīgām un pašnāvnieciskām tendencēm. Viens no viņa unikālākajiem "piedāvājumiem" pasaulei kopš 1982. gada ir Sudarshan Kriya®, spēcīga elpošanas tehnika, kura būtiski veicina indivīda fizisko, mentālo un emocionālu labsajūtu. Miljoniem cilvēku pasaulē ir bijusi iespēja to piedzīvot, tādējādi atjaunojot savu fizisko un emocionālo stabilitāti.

Šri Šri Ravi Šankaram ir izteiktas vairākas atzinības, piemēram, "Polārās zvaigznes" ordenis (augstākais Mongolijas Republikas apbalvojums), "Pētera Lielā" ordenis par ieguldījumu Krievijas Federācijā (Krievijas Federācija), "Sant Shri Dnyaneshwara Pasaules miera balva" (Indija) un "Starptautiskā humanitārā prēmija" (ASV). Viņš ir uzstājies tādos nozīmīgos starptautiskos forumos kā Apvienoto Nāciju Organizācijas augstākā līmeņa sanāksme par mieru (2000), Pasaules ekonomikas forums (2001, 2003), kā arī daudzos valstu nacionālajos parlamentos, valdībās un valsts institūcijās.

Šri Šri Ravi Šankars ik gadu ceļo uz gandrīz 40 valstīm, paužot aicinājumu "globalizēt" zināšanas. Šī aicinājuma būtība - visām nozīmīgākajām garīgajām tradīcijām ir kopēji mērķi un vērtības, kur ikviens iet pa sevis izvēlētu ceļu, vienlaikus cienot citu izvēli. Viņa vienkāršais vēstījums ir, ka mīlestība un gudrība var būt pārāka pār naidu un ciešanām.

www.srisri.org

Intervijas CNN, BBC un citur:

http://www.youtube.com/watch?v=p-Sstlp1u7Y
http://www.youtube.com/watch?v=MNkhtEUxgGw