"Kad mēs koncentrējamies uz augstāko potenciālu, kuru var sasniegt pusaudži .... Kad mēs sniedzam skaidru priekšstatu par to kā dzīvot ar cilvēciskajām vērtībām ... Mēs izpildām savu augstāko mērķi kā izglītotāji un vecāki"

- Šri Šri Ravi Šankars

Jauniešiem YES! un YES+

YES! (Youth Empowerment Seminar – attīstības seminārs jauniešiem) ir dinamiska 18 stundu programma pusaudžiem vecumā no 14 – 18 gadiem.

Programma ir izveidota tā, lai jaunieši apgūtu prasmi tikt galā ar savām emocijām un stresu, kā arī lai attīstītu sociālas un līdera iemaņas.

YES! Seminārā apgūtās tehnikas dod iespēju jauniešiem tikt galā ar arvien pieaugošo sociālo spriedzi, kļūstot par pieaugušu cilvēku, paplašināt savas pasaules redzesloku. Neatkarīgos pētījumos atklāts, ka YES! Programmā izmantotie procesi pusaudžiem samazina dusmas un depresiju, tieksmi pēc vardarbības, kā arī būtiski uzlabo spēju koncentrēties, prāta asumu un atmiņu. Programma izstrādāta tā, lai runātu ar pusaudžiem “vienā valodā” un būtu tiem viegli uztverama un aizraujoša.

Programmas galvenās sastāvdaļas:

Fiziskā - dinamiski fiziski vingrinājumi, joga, elpošanas vingrinājumi.

Prāta - praktiskas zināšanas, kas veicina spēju mērķtiecīgi rīkoties un mācīties; interaktīvi procesi atmiņas uzlabošanai un spējai koncentrēties.

Sociālā - uz pieredzi balstīti procesi, lai attīstītu problēmu risināšanas stratēģijas un sociālās prasmes; interaktīvas spēles līdera dotību attīstībai; darbošanās komandā ar mērķi iemācīties sadarboties un risināt konfliktus.

Emocionālā - dinamiskas grupu diskusijas ar mērķi iemācīt justies brīvi un adekvāti reaģēt grūtās situācijās, kā arī veidot spēju aizstāvēt savu pārliecību, pieņemt un novērtēt kritiku.

Kādi ir mani ieguvumi?

Samazināts stress

Palielināta spēja koncentrēties

Iegūta prasme tikt galā ar negatīvām emocijām

Celta pašapziņa un veselīga pašpārliecinātība

Uzlabota smadzeņu darbība

Attīstīta spēja būt radošam

 

YES + (Youth Empowerment Seminar – attīstības seminārs jauniešiem) ir dinamiska programma cilvēkiem vecumā no 19 – 30 gadiem, kas piedāvā apgūt prasmes, kas sekmīgi palīdz tikt galā ar mūsdienu sabiedrības izaicinājumiem.

Aizvien augošās prasības pret indivīdu būt veiksmīgam dinamiskā vidē un stresa pilnajā sabiedrībā ir būtisks iemesls, lai jaunieši šajā vecumā ar izpratni un entuziasmu pieņemtu atbildīgus lēmumus.

Programmā iekļauts: Dinamiski fiziski vingrinājumi, joga.

Elpošanas vingrinājumi stresa, baiļu, dusmu kontrolēšanai. Praktiskas zināšanas un interaktīvi procesi atmiņas uzlabošanai un spējai koncentrēties.

Komandas darbs un līdera spēju izkopšana . Svarīgas prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas savstarpējās attiecībās, studentu dzīvē un nākotnes karjerā, sportā. Uz pieredzi balstīti procesi, lai attīstītu problēmu risināšanas stratēģijas un sociālās prasmes; interaktīvas spēles līdera dotību attīstībai; darbošanās komandā ar mērķi iemācīties sadarboties un risināt konfliktus; diskusijas grupā, lai palīdzētu adekvāti reaģēt grūtās situācijās un iegūtu lielāku pārliecību par savām spējām, tiekot galā ar sīvu kritiku un pretspēku.

Kādi ir ieguvumi?

Samazināts stress

Palielināta spēja koncentrēties

Spēja tikt galā ar negatīvām emocijām

Uzlabota pašapziņa un pārliecība

Uzlabotu smadzeņu darbība

Lielāka spēja būt radošam

 

"Cik tālu ir līdz debesīm? Vienkārši atveriet acis un ieskatieties. Jūs esat debesīs ... "

- Šri Šri Ravi Šankars